Życzliwość to bajka!

Droga Życzliwości

Życzliwość

Słownik polski o życzliwości mówi tak:
” «przyjaźnie usposobiony»
«będący wyrazem przyjaznych uczuć»”
A ty co sądzisz o życzliwości?  Czy uważasz że wśród ciebie są ludzie którzy godnie mogą zasłużyć na miano takiej osoby.
Czy tacy ludzie są większością czy jednak niestety nie należą do tego licznego grona twoich znajomych.

Biorąc pod uwagę dzisiejszy pęd życia kariery osiągania sukcesów wzbogacenia się ect, życzliwość jest poszukiwana na miarę złota.
Szczęśliwy ten który może pochwalić się taka cechą.
Obecnie dużo ludzi zapomina co te słowo oznacza, a reszta całkowicie wyzbyła się go że swoich słowników.
Czy efektem naszych wiecznych problemów, kłopotów i niesnasek nie jest czasem brak tego tak niezmiernie ważnego czynnika osobowości, który zowie się życzliwością

Bo niby jak mamy żyć otoczeni sama zazdrością zawiścią i krytyką.

Wystrzegajcie się powyższych cech jak ognia. Nie doprowadza was nigdzie no chyba że na skraj wyczerpania emocjonalnego, które wcześniej czy później za skutkują na  zdrowiu a raczej na jego braku.

Ty! Powiernikiem diabła.

devil-1562786_960_720

Negatywne emocje negatywne spojrzenie na innych i w końcu negatywne patrzenie na świat prowadzą tylko w jednym kierunku a pragnę dodać że ten kierunek nie powinien pokrywać się z twoja drogą rozwoju. No chyba że pragniesz zostać powiernikiem diabła to całkiem możliwe że kierunek jest w sam raz dla ciebie.

Jeśli cofnęlibyśmy się w czasie, nie zobaczylibyśmy tyle zawiści wrogości i chłodu co za dnia dzisiejszego.
,kiedyś życzliwość była codziennością sprawa oczywistą, tak oczywistą że nawet o niej nie dyskutowano. Dziś litania o braku takiej wartości mogła by zająć długie pogawędki i pewnie by i tak nic nie dała.

Co sprawiło że ludzie zamiast pielęgnować w sobie tak wspaniałe cechy wyrzucają je że swojego życia jak worek że zbędnym śmiećmi.

Odpowiedź na to pytanie jest e każdym z nas. Jedni o niej zapomnieli inni przyzwyczaili się że bez niej można funkcjonować co prawda na innym poziomie jakościowym ale można.
Jeszcze inni zakłócili dobre głosy w swojej głowie na rzecz tych złych ale gwarantujących chwilowy spokój i ukojenie.

devil-571218_960_720

 

To nie kosztuje wiele…

Bycie życzliwym nie kosztuje wiele. Wystarczą dobre chęci i kierowanie się wartościami o których tak wielu z nas zapomniało albo nie chciało pamiętać bo tak zawsze jest wygodniej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge