CZY WIZERUNEK JEST WAŻNY?

WIZERUNEK KLUCZEM DO SUKCESU

Mówi się, że wizerunek jest kluczem do sukcesu!

Prawda jest taka, ze twój wizerunek to nie tylko twój wygląd zewnętrzny. Wiele osób myli pojęcia twierdząc, że jeśli wygląda dobrze to jego wizerunek też powinien być tak utożsamiany. Otóż nic bardziej mylnego, na wizerunek oprócz wyglądu zewnętrznego składa się wiele czynników, oczywiście. Większość z nas uważa że to właśnie opakowanie  tworzy produkt – i tu się mylą! Najważniejsza jest  zawartość , opakowanie to tylko wisienka na torcie ⇐ ale równie ważna!

Dobry strój, wygląd to powinno być zapewnienie  o wartości czy jakości jaką sobą  reprezentujesz. W wizerunku ogromną rolę odgrywa wiarygodność i to ona zjednuje sobie grono zainteresowanych wokół siebie.

Jaki ma być zatem wizerunek? – Przede wszystkim spójny

Dress Code – czy jest nam potrzebny aby nasz wizerunek był dobrze postrzegany?

Okazuje się, że pomimo, iż ludzie narzekają i nie lubią się stosować do określonych odgórnie zasad to jednak inaczej traktują osoby elegancko ubrane. Świadomość rozmowy z człowiekiem na poziomie zmienia nasze postrzeganie.

Strój wcale nie musi być ‚sztywny’ – musi za to pasować do ciebie, być spójny z twoim charakterem, osobowością; z tym czym się zajmujesz. Przecież trudno sobie wyobrazić właściciela siłowni, który urzęduje w niej w garniturze.

POSTAW NA PROFESJONALIZM

glam-look, lifestyle

Zaczynasz działać w jakiejś dziedzinie – postaw na profesjonalizm, zdobądź jak najwięcej informacji w tym temacie, nie pozwól by ktoś cię zagoił, ciągle się ucz, doszkalaj, dbaj aby twoja edukacja wzrastała, a ty wzrastaj wraz z nią!

Utarte stwierdzenie ‚jak cię widzą, tak cię piszą’ nie traci na znaczeniu – dobry strój, uśmiech i umiejętna prezentacja powinny się stać twoją wizytówką, a także stają się możliwością na zapamiętanie.

Dużo prościej mają w życiu ludzie charakterystyczni, są lepiej zapamiętywani i wywołują więcej emocji, oczywiście jeśli są one pozytywne, ludzi, którzy kojarzą nam się źle, wolałoby się nie pamiętać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge