WEŹ ŻYCIE W SWOJE RĘCE 2/7

Weź życie w Swoje ręce / Walcz z przeciwnościami

Jeśli chcesz życia takiego o jakim marzyłeś od zawsze, nikt inny za Ciebie nie podejmie decyzji. Musisz wziąć życie w Swoje ręce i być odpowiedzialnym za nie.

Ludzie sukcesu tak właśnie postępują

— Nie zrzucają winny na innych za swoje porażki i błędy życiowe. Przyjmują je na swoje barki i szukają sposobów aby się z nimi rozprawić. W trakcie tego zyskują nowe doświadczenia, informacje i są mądrzejsi o tą wiedzę –.

qualification-76737_640

Pamiętaj ! Porażki są w życiu potrzebne bo tylko w ten sposób dojdziesz do czegoś, tylko w taki sposób zdobędziesz doświadczenie, tylko w taki sposób pokażesz na co Cię stać.

Nie popełniając błędów, nie masz możliwości rozwoju, więc jeśli wytknie Ci kiedyś ktoś Twój błąd lub porażkę nie bierz tego do Siebie. Nie komentuj. Tylko dalej rób swoje.

Czasem zdarza się tak, ze trzeba  sięgnąć dna aby móc się odbić i stać się silniejszym jak nigdy dotąd.

Czasem zaczynasz czuć potrzebę zrobienia czegoś ⇐ i to popycha Cię aby zacząć działać.


Nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny. Każda osoba jaką spotykamy, każde spotkanie którego doświadczamy, każda informacja z pozoru mało znacząca może popchnąć Cię do działania w tym kierunku o którym zawsze marzyłeś.

Więc, może należy w końcu zaryzykować i zmienić kierunek podążania.

Lepiej chyba żałować tego że się spróbowało, i nie wyszło niż że się nie spróbowało i całe życie myśleć a co jeśli!!!

Skoro mamy pracę i robimy coś co Nas nie cieszy może lepszym rozwiązaniem jest jej zmiana.

Weź życie w Swoje ręce

Walcz z przeciwnościami losu

Bądź Sobą

 … zrób to abyś nigdy nie żałował, że Twój strach był tak wielki, ze Cię sparaliżował.

people-314481_640

Płyń pod prąd jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć.

I zastanów się czy życie bez ryzyka ma sens, bo w końcu adrenalina w życiu jest potrzebna żeby zacząć działać.

♠♠♠♠♠♠

Do walki z przeciwnościami mogą Ci się przydać następujące punkty:

 1. Szukaj – musisz mieć świadomość, że ciągle musisz poszukiwać czegoś co Cię rozwija, co popycha do przodu, co będzie Cię inspirowało.
 2. Obserwuj – obserwacja pomoże Ci uzyskać jakiś pogląd na daną rzecz. W ten sposób będziesz miał więcej do powiedzenia w danej sprawie. Nadmiar informacji jeszcze nikomu nie zaszkodził.
 3. Pytaj – jeśli czegoś nie wiesz, nie wstydź się po prostu pytaj, najważniejsze jest to, ze nie siedzisz z założonymi rękoma tylko działasz.
 4. Praktykuj – praktyka czyni mistrza
 5. Pracuj – pracując uczysz się i rozwijasz swoje kompetencje. A przecież nie chcesz chyba żeby traktowali Cię jako lenia.
 6. Ucz się – Człowiek powinien uczyć się przez całe życie? Dlaczego?. Odpowiedź jest prosta. Jeśli się nie rozwijasz tzn. że stoisz w miejscu a jeśli stoisz w miejscu to prawdopodobnie się cofasz gdyż cały świat z dnia na dzień idzie do przodu i nie będzie czekał, aż Tobie się zachce ruszyć „tyłka”

6 komentarzy

 1. O tak, człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie powinien przestać 🙂 Poza tym, Twoje zasady znakomicie się sprawdziły w moim życiu ostatnio, gdy wylądowałam za granicą bez kasy i pracy. Nie poddałam się, tylko działałam i wszystko bardzo szybko się wyprostowało 🙂 Piszę o tym na blogu, w moim pierwszym przeglądzie tygodnia. Nieco oczyszczający wpis 😉 Pozdrawiam 🙂

 2. Dla mnie najgorsze są osoby, które boją się brać życie w swoje ręce i tylko zazdroszczą ludziom, którzy coś osiągnęli. Przecież każdy może coś osiągnąć, wystarczy próbować! Może nie uda się od razu, ale jak nie spróbujemy, to w ogóle nic nie będziemy z tego mieli. Mam nadzieję, że Twój post będzie dla niektórych inspiracją do działania 🙂

 3. Zgadzam się z autorką. Trzeba być odpowiedzialnym za siebie i własne życie. Nie zrzucać ciągle winy na innych. Tylko od nas zależy, jak to nasze życie będzie wyglądało. Każdy z nas popełnia błędy i ponosi porażki.Ale to my decydujemy, czy podniesiemy się silniejsi i pójdziemy dalej do przodu. Czy zostaniemy na kolanach biedni, skrzywdzeni, z pretensjami do całego świata.
  Gosia Sasinowska ostatnio opublikował…Jak pozbyć się stresu?My Profile

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge