Twój rozwój! Gra nie warta świeczki

Rozwój

     Zastanawiałeś się kiedyś po co ci to wszystko.Po co ta ciągła walka że sobą. Po co ciągle dążenie do doskonałości. W imię czego starasz się każdego dnia, I odrzucasz kłody które napotykasz na swej drodze.Rozwój nie jest prosty ale to nie znaczy że masz odpuścić w końcu nikt nie mówił że będzie prosto.


Trzeba w końcu otrząsnąć się z wygody nic nierobienia. Trzeba wziąć się w garść i zakasać rękawy.  Jasne że będzie trudno, jasne że będzie po górę a nawet na 99% będziesz się chciał poddać zanim jeszcze zaczniesz.  Ale to nie zabawa na szali jest twój rozwój czyli tak naprawdę twoje życie a raczej jego jakość.
Jeśli wytrzymasz, nie poddasz się .postanowisz że dasz radę na twojej drodze pojawia się pewne drogowskazy.

Cel
Wyznacz go dla swojego dobra. Musisz wiedzieć do czego dążysz.
Musisz mieć cel w zasięgu wzroku żebyś się nie poddał. Zapisz go.
Nie zbaczaj z kursu który sobie wybaczysz. Trzymaj się go.

Ciągła walka
Licz się z tym że nie będzie łatwo i prosto.Nastaw się że to będzie to ciężka harówka. Ale nie ma nic za darmo na tym świecie. A nawet jakby było nie doceniłbyś tego jak to co osiąga po przez pracę. Musisz zapracować na swoja chwale. Ale jak już ona na ciebie spadnie nie będziesz żałował żadnej kropli potu.

Motywuje się
Dziwna sprawa z tą motywacja. Raz jest, raz jej brakuje. Za chwilę wydaje ci się że to co robisz w ogóle nie ma sensu. I tak naprawdę sam już nie wiesz czy chcesz kontynuować dane  przedsięwzięcie.
Warto w takich momentach przejrzeć przemowy tych którzy coś osiągnęli. Którzy mogą cię podtrzymać na duchu i dodać ci siły, którzy też borykał się z tymi chwilami a jednak nie odpuściła.
Skoro oni dali radę to znaczy że my też możemy to znaczy że ty możesz,nigdy nie wiadomo czy któreś że zdań takiego guru nie odmieni twojego życia.

Samodyscyplina
Najtrudniejszy etap.  Bo zależny od nas samych.
To właściwie na niej spoczywa całą twoja siła.Jej brak spowoduje że niestety nie dostaniesz tego czego pragniesz co więcej jej brak uświadom ci że masz jeszcze dużo roboty do wykonania.
Musisz staczać ciągła walkę że sobą.Musisz mówić sobie że to co robisz jest ważne, potrzebne i chciane.Musisz poświęcać czas. Rezygnować z lenistwa i innych dogodnych dla ciebie stanów i robić to co cię przybliża do twojego celu.
Tak to niestety wygląda w praktyce.

To nie na twoje możliwości

becoming-889218_960_720

Okazuje się że tu jest pies pogrzebany wielu ludzi dociera do tego momentu kiedy zdaje sobie sprawę że to nie na ich możliwości.

Że nie poświecę, wczesnego wstawania aby mieć więcej czasu na pracę.
Nie potrafią odmówić sobie przyjemności, które ich pogrążają.

Niestety sukces nie jest dla wszystkich. A może i stety bo było by zbyt nudno gdyby wszyscy byli tacy genialni.

Każdy rozwój coś nam daje

Apstrachując do tytułu to jednak każdy rozwój coś nam daje a tym którzy uważają że nie warto się rozwijać bo to nie warte świeczki proponuje zostać w tym swoim marazmie i tylko nie mówcie że życie jest niesprawiedliwe –  leniuchy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge