ŚWIAT MASEK: OSZUSTWO CZY RZECZYWISTOŚĆ

ŚWIAT MASEK

Żyjemy w szybkim świecie zmian, otaczają nas dziwaczni ludzie, nowoczesne technologii, różne podejścia do spraw wartości  i wciąż upływającego czasu. Ciągła pogoń na pieniądzem i lepszym życie zamyka nam spojrzenie na szersze perspektywy. Świat gna na przód aby za niż nadążyć musimy wciąż się dopasowywać do ról jakie są nam stawiane na naszej drodze. Nie zawsze te role odpowiadają naszym charakterom, osobowości i życiowemu podejściu – jednak to nie ważne . Pojawia się nowa rola i trzeba się w nią wcielić, bez względu na to czy nam się to podoba czy nie. Każda rola w którą przypada nam się wcielić jest po coś: aby nas nauczyć nowej rzeczy, innego podejścia czy po prostu po to abyśmy wzrośli.

 maski

Ilość tych ról jest kompatybilna z ilością masek jakie mamy w swoich zakamarkach umysłu, poukrywane przed całym światem. Czemu poukrywane?

maski

Z różnych powodów, przede wszystkim dlatego, ze ludzie nie rozumieją, że każda sytuacja życiowa wymaga od nas innego zachowania , reakcji  i decyzji. Nie potrafimy jako ludzie wrażliwi  nie reagować na krzywdy innych, jednak zakładając maskę musimy stać się odporni na stres i na to całe okrucieństwo, które jest tak ogromne a zarazem przerażające. Czasem fakt, ze możemy być kimś innym dzięki maskom daje nam naprawdę wiele. Możemy ukryć swoje wady, uchybienia czy słabsze strony. Czasem tak zwana maska – nas chroni czasem jednak  obnaża nas ze wszystkich niedoskonałości jakie posiadamy. Dlatego też umiejętność posługiwania się maskami powinna być rozwijana wciąż i wciąż – mają przecież one służyć nam a nie naszym przeciwnikom.

OSZUSTWO CZY RZECZYWISTOŚĆ,

a może fikcja i norma.

maski

Niektórzy twierdzą, że umiejętność przystosowywania się do różnych ról jest oszustwem – bo przecież nie można zachowywać się pod kogoś lub tak jak ktoś by chciał. Jednak dla innych przyjmowanie takich zachowań na siebie to normalna sprawa czyli codzienna rzeczywistość bo to właśnie ona wymaga tego od nas. Zarówno Ci jedni jak i drudzy maja rację, skoro tak twierdzą!

Czasem  przypiszą ci etykietkę fikcyjnej osoby a czasem uznają twoje zachowanie za normalne. Zrobią to tak jak w danej chwili jest dla nich wygodne. No cóż każdy robi dobrze tylko w swoim kierunku, szkoda że nie pamiętamy o ty , że dobro czynione innym powraca do nas zdwojone.

Co prawda dobra karma wraca ale dla tych, którzy żyją w swoich idiotycznych światach pozbawionych wartości i zasad wraca także zła karma tyle że zwielokrotnioną siłą.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge