Styl uszyty na miarę oraz 3 sposoby na garderobę

Być stylowym czy modnym?
(Chciałoby się powiedzieć mam jedno i drugie.)

Styl i moda to dwie różne sprawy.
Styl ma się na całe życie , moda zaś przemija co prawda zatacza koło i co jakieś 15,20 lat wraca ale zawsze w nowej odsłonie.

Nowa odsłona – czytaj nowoczesna wersja tego co już było.
Bycie modnym zatem to nie taka prosta sprawa, to ciężka harówa która bez pomysłu na siebie może skończyć się katastrofą.

shoe-1587163_960_720

 

W większości przypadków to także nie moda a kopiowanie tego co widzisz w gazetach, w telewizji, co nosi ulica.

Tak właśnie nakręca się ta machina.
Ktoś tylko zapomniał że bycie modnym to także spore nakłady finansowe bo niestety nikt nie odda ci tego czego potrzebujesz za darmo jak ładnie poprosisz.
Możesz być stylowy modny i elegancki za razem, ale możesz też stylowo się przebrać w eleganckiego klauna.

clown-104692_960_720

Jeśli nie wiesz co z czym łączyć nierób tego, niema chyba nic gorszego niż nieumiejetne połączenie kilku deseni lub modnych printow.

Można mieć dostęp do najlepszych marek projektantów, ale to nie czyni cię wcale ekspertem. Całą zabawa polega na tym aby z niczego utworzyc coś fajnego.

Sposoby na garderobę:

♠ Fajna sprawą jest stworzenie fundamentu swojej szafy. Tzn podstawy, która zawsze jest konieczna. Są to potrzebne rzeczy których uniwersalne użycie zawsze zagwarantuje ci schludny wygląd. Tu zaliczyć możemy np. dżinsową kurtkę, małą czarną, biały podkoszulek ect. Czyli must have.
Następnie dopasować po kilka modnych w tym sezonie rzeczy – dodatków i tak działać co kwartał czyli na każda porę roku uzupełniać w to co akurat jest na czasie.

♠ Innym sprawdzonym sposobem jest minimalistyczna szafa skierowana na jakość. Zakup minimum rzeczy dobrej jakości, które posłużą Ci przez  pewien czas. Skup się na eleganckich prostych krojach, które będą pasowały do wszystkiego a więc tak zwana praktyczna szafa
W ten sposob zakupiony raz ciuch będzie uniwersalny i stylowy a twoja szafa poukładana i harmonijna.

Niektórzy tolerują kolorystyczny układ ubrań który daje harmonijny wydźwięk.

♠ Za najlepsza opcję uważam zestawy.
Należy stworzyć po kilka zestawów na każda okazję czyli do pracy, luźno – casualowo, na wyjście, cieplejszy na chłodniejsze dni itp.
Wybrać sobie jeden dzień np: sobotę czy niedziele i zaplanowac swoją garderobę. Ta czynność powtarzać wtedy kiedy liczba zestawów będzie się kurczy lub w wolnym czasie dokładać nowe zestawy aby temu zapobiec.

shopping-mall-1316787_960_720

Posiadanie takich zestawów to idealna sprawa kiedy rano nie ma czasu na modły przed szafą a chce się aby  Look był efektowny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge