leń, metoda na lenia, brak motywacji

Sposób na lenia! Czyli co zrobić żeby mi się chciało.

Sposób na lenia!

                  Ci którzy cierpią na wiecznego lenia wciąż wymyślają wymówki żeby czegoś nie zrobić, żeby się nie napracować itp. Okazuje się że jest sposób na lenia i to bardzo prosty!.
Sprawa wygląda tak- wyobraź sobie że jutro wyjeżdżasz na wakacje, na 3 miesiące do pracy albo w odwiedziny do rodziny w Londynie. Spróbuj spisać wszystko co powinieneś zrobić żeby przed twoim wyjazdem poczuć ulgę. Aby nie martwić się niepotrzebnie.
                 Załatw wszystkie płatności, posprzątaj dom umyj okna zrób zaległe pranie itp. W ten  szybki sposób ogarniesz większość spraw a jeszcze przed chwilą nie miałeś na nie ochoty.
Nasz mózg wiedząc że za chwilę czeka nas  coś innego daje ci zapał do pracy. Świetne prawda.
Ta metodą działa, ale tylko wtedy kiedy ją stosujesz.
Każdego dnia stawiaj się przed taka ewentualnością że dziś może być ostatni dzien przed wyjazdem i muszę wszystko zrobić. Gwarancja murowana że twój świadomy umysł będzie chciał zrobić wszystko co powinno być zrobione.
Zatem do dzieła.
sposób na lenia, brak motywacji, metoda na lenia
Sposób dla bardziej wymagających:
Jeśli nie potrafisz zmusić się do tego aby wszystko robić na ostatnia chwilę przed wyjazdem możesz sobie porostu uzmysłowić że dziś jest twój ostatni dzień życia i zapytaj siebie czy wszystko jest zrobione tak jak należy przed twoim odejściem.
Być może drastyczne ale jeśli pomoże i  rozprawi się z twoim leniem to warto spróbować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge