PRZERAŻAJĄCA NIEMOC BYCIA NIKIM

BYCIE NIKIM

Masz czasem wrażenie, że nic nie znaczysz na tym świecie? Że jesteś dla innych obojętny, nie potrzebny ?Że twoja obecność jest zbędna i tak naprawdę nikomu nie zależy czy jesteś czy cię nie ma?

Typowo depresyjne klimaty , niestety każdy z nas je ma i każdy z nas musi z nimi walczyć gdyż one same nie odejdą. Każdy człowiek musi sobie uzmysłowić, ze gorsze chwile będą go nachodzić i to często. Nie jesteśmy w  stanie tego zmienić jednak możemy  zminimalizować efekt końcowy ich wizyty. Mając świadomość, ze nadejdą możemy się do nich przygotować. Możemy z nimi walczyć by stały się mniej istotne w naszym życiu.

Pocieszający powinien być fakt że oprócz nas inni też je posiadają a jakoś sobie radzą, jednakże cieszenie się kogoś nieszczęściem chyba nie powinno być tym co nas zadowala.

Trzeba wytłumaczyć sobie mechanizm działania złego samopoczucia, kiedy nas dopada. Zrobić sobie analizę w jakich momentach nas dopadają złe myśli i co działa kojąco w walce z nimi. I przetrzymać dzielnie te chwile, bo one przeminą, aby później można było cieszyć się tymi lepszymi.

glam-look

Świat jest tak skonstruowany, że większością ludzi żądzą emocje, i tu stoi duży znak zapytania czy aby tak powinno być? Czy to od stanu emocjonalnego w danej chwili powinno być zależne nasze dalsze życie. Czy fakt, że jedna emocjonująca chwila i zachowanie jakie za nią idzie może nawet zniszczyć nasze życie. Tak niestety dzieje się u dużej ilości ludzi. Ulegają chwilowym emocjom, nie kontrolując zachowania w danej chwili a potem nawet do końca życia płacą za swoje błędy.

Po to Bóg dał nam świadomość i wolną wolę żebyśmy z niej korzystali, ale nie raz na rok tylko zawsze kiedy potrzebujemy. My ludzie powinniśmy robić wszystko aby nauczyć się panować nad własnymi emocjami, one są do ujarzmienia.

PRZERAŻAJĄCE,

Przerażające dziś jest to jak ludzie w łatwy sposób potrafią jednym złym zachowaniem wpłynąć na swoją przyszłość a raczej ją zniszczyć. Przecież człowiek potrafi się opanować tylko musi chcieć. Musi znaleźć sobie odskocznie od życia codziennego, miejsce gdzie wypoczywa i ładuje baterie bo inaczej wybuchnie . A właśnie tak ludzie wybuchają!  i za życia potrafią je skończyć, lub popsuć je innym.

One comment

  1. Stephen Covey powiedział niegdyś, że pomiędzy bodźcem a reakcją jest mała przestrzeń. Od tego jak ją wykorzystasz będzie zależała jakość Twojego życia. To jest właśnie ujarzmienie emocji i poddanie ich pod kontrolę rozumu. Praktykowanie tej jednej zasady zmienia człowieka o 180 stopni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge