PLANOWANIE TYGODNIOWE – Ratunkiem dla efektywności

PLANOWANIE TYGODNIOWE

Ci dla których czas jest bardzo wazny wiedzą co to planowanie. Wiedzą takze, że bez planowania można zapomnieć o efektywnosci w pracy. Mogłoby się wydawać, że czas stracony na planowanie to dziennie kilkadziesiąt minut wyrzucone w błoto, a jednak nie koniecznie. Te minuty są bardzo cenne, a jak bardzo wiedzą tylko Ci, którzy osiagneli coś co wymagało wcześniejszego zaplanowania.

Dlaczego Planowanie Tygodniowe?

A dlaczego by nie?

Osobiście uważam, ze planowanie z miesięcznym wyprzedzeniem jest zbyt daleko idące, oczywiście można nakreslić plan ale na tym bym poprzestała. Zbyt duża ilość rzezczy przy planowaniu miesięcznym może doprowadzić do frustracji. W planowaniu tygodniowym skupiasz się tylko na 7 dniach, które dodatkowo przynoszą Ci satysfakcję i spełnienie jeśli je wykorzystasz w pełni. Co prawda nie da się zaplanować wszystkiego ale to właśnie po to planujemy tylko 60% czasu a resztę zostawia się na nieoczekiwane sytuacje.

Fajny pomysł to Plan tygodnia – następnie monitoring i podsumowanie. W ten sposób można zobaczyć jak wiele można osiagnąć w ciagu tak krótkiego czasu. Być może dobrą motywacją  będzie również  co tygodniowe wynagrodzenie się za trudy minionych 7 dni?

 

Jeśli szanujesz siebie, szanujesz swój czas a to łączy się nieodzowniez planem i zagospodarowaniem tygodnia.

Oczywiście nie każdemu planowane tygodniowe przypadnie do gustu, ale nie musimy się godzic, mozemy spróbować z dwoma tygodniami lub miesiącem. Nie jest ważne jaki okres czasu planujesz ważne jest jak ten czas wykorzystasz w działaniu i osiaganiu postawionego wcześniej celu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge