nie liczy się twoje zaangażowanie

Nie liczy się twoje zaangażowanie.

Nie liczy się Twoje zaangażowanie

Nie liczy się Twoje zaangażowanie, kompetencje i dobre chęci. Niestety te cechy można odłożyć do lamusa.

Niestety czasy w jakich przyszło nam żyć są jakie są. Jeśli sami nie zadbamy o Siebie, nikt tego nie zrobi. Prawda jest bolesna – dziś masz pracę, jutro lądujesz na bruku.

Większość dzisiejszych pracodawców liczy na tanią siłę roboczą – czyli ma się zrobić ale najlepiejżeby za to nie płacic.

W taki oto sposób zwalnia się pracowników, którzy stanowią jakąś jakość na koszt młodych nieopierzonych praktykantów, którzy i tak będą pracować za darmo żeby nabrać doświadczenia, a pracodawca jest w siódmym niebie bo praca wykonuje się za FREE.

  • Ktoś chyba zapomniał, że za free to w dzisiejszych czasach nawet wpier…. się nie dostaje.

Ciężki okres

utrata pracy

Utrata pracy wiąże się z wielkim przeżyciem. Trzeba zrobić tak aby  przechodząc przez ten  etap nie odbił się on niekorzystnie na naszym zdrowiu. Łatwo gadać, trudniej zrobić!

Nie wolno się poddawać.

W żadnym wypadku nie wolno sobie wmawiać, że to nasza wina. Otóż to ze pracodawca Cię zwolnił to tylko fakt, ze nie potrafił odkryć Twojego potencjału. Co więcej niech on żałuje, że takiej decyzji dokonał. Ty nie oglądaj się za siebie i rób swoje.

Podobno, coś musi się skończyć, żeby przyszło coś lepszego. I ja tak na to patrzę.

 

Brak wiary we własne możliwości

Zwątpienie – czy tez brak wiary we własne możliwości zaczyna gościć w twoim życiu.

zwątpienie

Nie pozwól by ten stan zakłócał Ci Twoje szczęście. To, ze ktoś Ciebie nie docenił nie oznacza, że nie jesteś nic wart. W ręcz przeciwnie. Wyciągnij jak najwięcej z tej lekcji. Pamiętaj – utrata pracy to nie porażka, to kolejna lekcja w Twoim życiu, która przygotowuje Cię na coś lepszego, czyni Cię silniejszym. Wszystko dzieje się po coś. Za pewien czas będziesz wiedział- dlaczego tak się wydarzyło.

A teraz bądź otwarty, optymistyczny i licz na to że jutro będzie lepsze. Bo będzie. Pamiętaj, ze jesteś tym co myślisz.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge