Masz 30tkę ? Jesteś stary!

 

Temat wieku jest tematem tabu dla większości kobiet.

wiek

Okazuje się że każda z nas bardziej czy mocniej przeżywa przełomowe daty w swoim życiu.

Mówię teraz o 30 urodzinach – jakby nie patrzeć wyglądają lepiej niż 40 ale również gorzej niż 20.

Co powoduje że tak reagujemy na zmianę kodu.?

Każda kobieta znajdzie oczywiście swoja przyczynę

Czy 30 tka to dużo?

30

Zależy z jakiej się patrzy perspektywy. Na pewno dla kogoś kto ma siedemdziesiąt na karku to bardzo mało , zaś dla gorącej 15-tki – 30 lat to staroć.

Najważniejsze to Twoje podejście do wieku jeśli ty czujesz się dobrze w swoim ciele, w swojej skórze, to wiek tu nic nie zmienia no może tylko tyle że nasza świadomość  czasem nam o tym przypomni.

Jak żyć i nie żałować ?

To jest świetne pytanie ja osobiście czuje nie dosyt.

Zawsze uważałam że mając 30 lat moje życie będzie wyglądało trochę inaczej. Tzn, miałam w głowie obraz który od wieków jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Ale nie stety ja nie żyję schematami, więc z nimi walczyłam i robię to dalej. Stety dla mnie niestety dla całej reszty. Zawsze robiłam wszystko inaczej.

To chyba bunt, który pozostał ze mną na zawsze albo po prostu inne podejście do życia.

Od momentu skupienia się na sobie i swoim rozwoju, widzę że zaczyna ma to mieć sens.

Jaki?

A no taki że działam inaczej niż 95% społeczeństwa.

Fajnie czy nie fajnie działam tak jak czuje i przynajmniej nikt mi nie zarzuci ze robię coś pod czyjeś dyktando.O nie nie – nie w moim przypadku.

Nawet gdy nie mam racji-sama dochodzę do tego stanu  i właśnie tak gromadzi się doświadczenie życiowe. Czasem oczywiście lepiej korzystać już z doświadczenia starszych i mądrzejszych o ale ten świat jest tak skonstruowany, ze lubimy czasem rzucać sobie kłody pod nogi.

Oczywiście wiek zweryfikował , różne podejścia do spraw, inne zdanie na dane tematy itp., ale tu chodzi o to żeby być z sobą w zgodzie – I czuje że tak właśnie jest.

tort

Nie ukrywam że okrągłe 30 urodziny wprawiają mnie w zaniepokojenie bo podobno po 30 to już z górki leci, ale chyba  normalne że się martwię znaczy ze mi na sobie zależy.

Bardziej świadomie podchodzę do spraw – stylu życia jedzenia, wychowania córki, relacji z mężem a nawet wykonywaniem zadań w pracy.

W pewnym momencie niektóre rzeczy okazują się być oczywiste.

——————-

♠   A Wy jak zapatrujecie się na okrągłe daty urodzin i ten bezlitosny czas, który gna jak oszalały?

 

One comment

  1. Czas gna jak wariat – i im starsi jesteśmy,tym bardziej to odczuwamy. Ja nigdy się swego wieku nie wstydziałam i z powodu kolejnych okrągłych urodzin nie dramtyzowałam i nie wyobrażałam sobie nie wiadomo czego – w tym roku zmienię kod na czwórkę z przodu i luz, taka jest po prostu kolej rzeczy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge