Jak to ugryźć? Czyli rozwój osobisty na poważnie.

      Listopad powoli odchodzi w zapomnienie a na moim blogu świeci pustkami.

Czemu tak się dzieje? Przecież obiecałam sobie przy zakładaniu tego bloga, że będzie on żył moimi inspiracjami.

I żyje! tylko nieświadomie. A może to ja żyje w nieświadomości, że to co mam w głowie samo się nie napisze.

Ostatnimi czasy cała moją energię włożyłam w rozwój osobisty, i to tak intensywny, że sama nie wiem od czego zacząć.

Podejrzewam, że żyłabym w tym letargu jeszcze z miesiąc, ale na szczęście uświadomiłam sobie, że po drugiej stronie są jednak osoby dla, których to co piszę ma znaczenie.

Co więcej czytają, komentują i korzystają pełnymi garściami.

I za to Wam dziękuję. I obiecuję, że więcej tego błędu nie popełnię, bo trudno się przyznać ale jednak brak samodyscypliny wzięła górę.

( Na temat samodyscypliny niedługo będzie można również poczytać)

  💡 

      Otóż, zacznę od tego, że obecny miesiąc doprowadził do dość dynamicznego rozwoju mojej osoby. Zastanawiam się czasem dlaczego to aż tak długo trwało. Przecież u niektórych przychodzi to dużo wcześniej. A przynajmniej wkraczając w 30 mają poukładane życie osobiste, finansowe, rozwijają się zarówno indywidualnie jak i zawodowo, mają rodziny cieszą się życiem ect. Hmmmm

Ale nie u mnie !

Co prawda większość tych spraw mam już ogarnięte, chodź nie do końca ale ostatecznie najbardziej żałuję, że nie zajęłam się moją osobą na początku, może wszystko to wyglądało by teraz bardziej optymistycznie.

board-142741_640

Ale skoro jesteśmy w rozwoju – to po pierwsze brak pesymizmu czyli OPTYMIZM rządzi.

I taką decyzję podjęłam . Koniec kropka.

A teraz wyjaśnię!

Otóż, cały Nasz piękny świat składa się z optymistów i pesymistów.

Zapewne każdy z Was wśród swoich znajomy takich posiada.

Zgodzicie się chyba ze mną, że gdybyście mieli wybierać – Z kim chcielibyście spędzać więcej czasu? Wasza odpowiedź w 90% była by identyczna.

A dlaczego?

A no dlatego, że nikt nie lubi ciągle wysłuchiwać jaki ten świat jest okropny, nikt nie chce ciągle uświadamiać Sobie, że wszyscy w koło chcą Cię albo oszukać, albo wykręcić albo po prostu zrobić na Tobie skorzystać.

Odrzucamy myślenie pesymistyczne do lamusa.

Poważnie – w niczym nie pomaga a nawet szkodzi.

Kiedy Twoje nastawienie do danej sprawy, rzeczy czy osoby jest optymistyczne inaczej funkcjonujemy.

Pesymiści mają pod górę, pesymiści mają trudniej i po raz trzeci pesymiści psują świat optymistą. Nie wierzysz? A zastanów się ile razy zastanawiałeś się po spotkaniu z takim negatywnie naładowanym emocjami człowiekiem, który powiedział Ci coś co dało Ci kopa do działania.

no właśnie.

I nie próbuj bo się nie doczekasz.

Pesymiści ściągają w dół.

Działają na takiej samej zasadzie jak zjadacze energii. Po rozmowie z nimi wszystko wydaje się bez sensu, nie chce się tego, po co robić tamto. Energia spada do 0 a czasem nawet poniżej. Uśmiech znika z twarzy.

A więc zastanówmy się czy chcemy aby wśród Naszych znajomych tacy się znajdowali.

Oni nic dobrego nie wnoszą w Nasze życie, co więcej oni zabierają z Naszego życie co my mamy najlepsze. Oczywiście zapewne nieświadomie ale zabierają. A Ty później człowieku dochodzisz do siebie kilka dni i nie wiesz czy to brak słońca wpływa na początek Twojej depresji czy może robisz się coraz starszy a tym samym beznadziejny.

 

 

      Brian Tracy – znany chyba każdemu kto rozpoczął drogę rozwoju osobistego.

Czemu o nim wspominam, a no temu bo bez niego pewnie by ten rozwój ciągnął się może i w nieskończoność ale tylko w teorii. To dzięki niemu, zaczęłam dostrzegać, że wszystko jest możliwe, że większość rzeczy można się nauczyć, że wiara to podstawa.

Jestem na etapie, który kosztował mnie wiele wysiłku, wyrzeczeń i tak naprawdę co czułam wiem tylko ja.

businessmen-1039903_640

Ale powiem jedno rozwój nie jest prosty. Rozwój to nie czytanie książeczki a następnie twierdzenie że już wszystko się wie. To cholernie trudne wychodzenie ze swojej strefy komfortu, każdego dnia.

To wiąże się z wieloma trudnościami. I oszukałabym Wszystkich pisząc, że ja już mam to za sobą. Oczywiście zaczęłam, doszłam do pewnego momentu ale każdy kolejny etap to coraz to większe wyzwania, więcej włożonej energii, więcej siły, zaangażowania i więcej braku komfortu – ale, no właśnie jest te okropne ale, którego nienawidzę. Ale bez tego nie pójdę na przód, bez tego zacznę się cofać i w końcu bez tego zmarnuję cały ten wysiłek, który już włożyłam w to co mam.”

 

      Po drugie To jak się czujemy zależy tylko od Nas.

Świetne, prawda.

Powiedz to Mi gdy się wkurzę jak ucieknie mi autobus albo gdy

Okazuję się że to prawda. to jak się czujemy w danej chwili zależy tylko i wyłącznie od Nas. Tylko my możemy wpłynąć na efekt końcowy Naszych emocji. Co to znaczy?

eyes-681610__180 eyes-681612__180

Jeśli spóźni Ci się ten cholerny autobus, możesz być wkur…. na cały świat, bluźnić, krzywo na wszystkich patrzeć i przy okazji wkurzyć kilka innych osób czekających na przystanku.

Ale równie dobrze możesz równie dobrze uśmiechnąć się , zrobić kilka dłuższych oddechów i stwierdzić, że ten autobus nie był dla Ciebie odpowiedni.

Stres nic nie pomoże, podejrzewam że i tak się spóźnisz do pracy, szkoły lub w inne miejsce do którego podążałeś ale Twój stan emocjonalny może być inny w dalszej części dnia. Stresując się i denerwując pozbawiasz się wszystkiego co dobre może Cię czekać w tym dniu.

A jak dobrze wiemy o czym myślisz przyciągasz tego więcej.

Więc cała reszta dnia będzie kręciła się wkoło tego spóźnienia, będziesz niezadowolony, zły, Udzieli Ci się niepokój dot. innych zdarzeń,pozostała reszta rzeczy nie będzie ci się udawać, A dlaczego?

I tu moje ulubione stwierdzenie:

A dlatego bo świat ci na to odpowie „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem.”

Jeśli nie wiesz skąd się ono bierze – koniecznie obejrzyj „The Sekret”

Pamiętaj przyciągasz to o czym myślisz. jeśli jesteś skupiony na negatywnych myślach przyciągniesz ich jeszcze więcej.

Jeśli nie wierzysz, proszę spróbuj tylko nie mniej pretensji bo ostrzegałam.

——————–

C.D NASTĄPI już wkrótce

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge