Nie daj się ! Czyli dość tego

Życie jest przewrotne. Dziś chcesz odnieść sukces, planujesz wszystko w każdym calu, jutro zaś nie masz czasu żeby się za to zabrać? Dlaczego?

lenistwo, brak dyscypliny, brak wiary we własne możliwości…

… można by było wyliczać bez końca.

Co tak na nas niekorzystnie wpływa że odechciewa nam się osiągać swoich marzeń, że dojście do celu który sobie określiliśmy pęka jak bańka .Czas stawić czoła temu marazmowi, chwilowej niemocy, prokrastynacji i lenistwu. Czas określić co chcesz osiągnąć i jak laser kierować się w tym kierunku. Bez znaczenia są przeszkody na które napotkamy, trzeba je rozwiązywać a nie się poddawać i iść dalej.

Życie zbudowane jest w taki sposób że uczy nas doświadczenia musimy się potknąć żeby zobaczyć efekty naszej pracy albo jej braku. Tylko tak te doświadczenie staje się użyteczne. To dlatego nie można mieć doświadczenia na początku drogi, ale można podpatrywać tych, którym coś w życiu wyszło, coś się udało i ich modelować, naśladować czy kopiować ale w ten pozytywny sposób z domieszką swojej kreatywności i twórczości.

Dość tego

Chcąc osiągnąć coś w życiu musimy się przygotować, że takie  przeszkody będą nam towarzyszyły. Nie jest to powód aby odpuszczać a żeby zawalczyć o siebie, o swoje życie i  o swój sukces. Biorąc pod uwagę to, iż  tym którym się udało mamy realną szansę osiągnąć coś podobnego a nawet większego. Więc czas zastanowić się jak to zrobić.

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge