7 KOLORÓW SUKCESU // SUKCES CZYLI CO?

Sukces jest stanem Naszego umysłu.

To owoc dobrego życia.

       Wg, definicji  języka polskiego SUKCES to – „udanie się czegoś, pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, powodzenie, triumf.

Większość osób do działania pobudza właśnie potrzeba sukcesu.

  „Sukces i porażka. Myślimy o nich jak o przeciwieństwach, choć nimi nie są. W rzeczywistości są one towarzyszami, bohaterem i jego kompanem.”

Laurence Shames Esquire


Badania potwierdziły występowanie zależności pomiędzy określonymi cechami osobowości a osiąganiem sukcesu. Czynniki od których możemy uzależnić osiągnięcie sukcesu są następujące:

 • wiara w siebie
 • wydajność
 • rozsądek
 • skuteczne działanie

Nasze życie składa się z przeszłości – teraźniejszości i przyszłości.

Na przeszłość n ie mamy już wpływu, na przyszłość wpływa zaś to co robimy dziś. Skupmy się więc na teraźniejszości i na byciu TU i TERAZ bo tylko takie podejście pomoże nam coś osiągnąć.

Aby Nasza przyszłość była lepsza trzeba w nią inwestować, ale trzeba to zrobić już teraz . Musimy skupić się na ciągłym dążeniu  i rozwijaniu swoich umiejętności. Poszerzaniu wiedzy o komunikacji interpersonalnej, nauce pracy w zespole, walki ze stresem, poznanie zasad skutecznego działania.

Powyższe  przykłady na pewno zaowocują w przyszłości i trzeba tylko zacząć działać.

Najważniejsze jest to, że – aby osiągnąć sukces musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć i jak to zrobić.


SUKCES –  działanie na najwyższym  poziomie swoich możliwości zmierzające do spełnienia własnych marzeń i pragnień z zachowaniem równowagi między wszystkimi płaszczyznami życia

Każdy człowiek, który – podąża w odpowiednim kierunku, realizuje swoje pragnienia, nie jest bierny – w pewnym sensie jest już człowiekiem sukcesu.

Liczą się intencje i dobre chęci.

 


Sukcesem może być:

 1. sposób w jaki żyjesz
 2. droga którą obrałeś i podążasz
 3. fakt, że wiesz dokąd zmierzasz  i wiesz jak to zrobić

            ZAWSZE działaj na najwyższym poziomie swoich  możliwości.

          Angażując się w dany projekt, dawaj z Siebie wszystko,

                                                                  co w danej sytuacji możesz dać.

Tylko Ty sam wiesz czego naprawdę pragniesz♣

Maksyma skutecznie działających ludzi mówi: „Nic nie jest w stanie powstrzymać człowieka, który wie czego pragnie. On realizuje swój cel.”

Nie każdy jednak osiąga wymarzone cele – dzieje się tak dlatego, ze trudno znaleźć najistotniejszy cel w danym momencie.Poświęcając czas jednemu celowi, drugi schodzi na  dalszy plan. Dlatego też najważniejsza w dążeniu do sukcesu jest RÓWNOWAGA wszystkich obszarów życia.

Na życiowy sukces składa się:

 • Spokój sumienia
 • Udane życie emocjonalne
 • Kariera zawodowa
 • Cele większe niż my sami
 • Energia
 • Styl

 

Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.”

                                                                                                                          Francoise Sagan

♦ ♦ ♦ ♦

Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.”

                                                                                                                                                                                 James Madiso

♦ ♦ ♦ ♦

Sukces oznacza coś dla ludzi, którzy go jeszcze nie osiągneli. Dla innych jest to puste słowo.”

                                                                                                                        Francoise Sagan

♦ ♦ ♦ ♦

T y l k o   s p e ł n i e n i e

  n a   k a ż d y m   e t a p i e   ż y c i a  

u m o ż l i w i   C i   s u k c e s.

success-479568_640

PRZEKAZ  ANTON’EGO  ROBBINS’A

 1. Biznes to dziedzina z określonymi regułami. Trzeba się ich trzymać . Nie wynajdujemy koła na nowo, skupmy się  już na tym co zostało odkryte. Trzeba czerpać inspiracje z doświadczeń tych, którzy już coś osiągnęli.
 2. Świętuj swoje sukcesy. Ciesz się z tego co osiągnołeś. Aby motywacja do działania nigdy nie gasła odczuwaj radość, jaką daje sukces, spełnianie i osiąganie celów. Jeśli naprawdę cieszy Cię każda osiagnięta rzecz  dajesz znak i trenujesz swój mózg, ze warto się starać bo to przynosi satysfakcję.
 3. Naucz się szczęścia i radości a następnie pielęgnuj je w sobie. Szczęście może zmienić wszystko. Przede wszystkim będąc szczęśliwym stajemy się lepsi. A to rozpoczyna łańcuch zdarzeń. – Jesteśmy lepszymi ludźmi – lepszymi pracownikami, lepszymi rodzicami, lepszymi kolegami – stajemy się wzorem do naśladowania. Częściej się starasz i częściej dążysz do osiągania celów.
 4. Ograniczające przekonania. Nasze przekonania mają potężną moc tworzenia i niszczenia (o przekonaniach możesz przeczytać tutaj.) To nie wydarzenia wpływają na to kim jesteśmy, tylko przekonania na temat tych wydarzeń. Przekonanie powstaje wtedy gdy znajdujemy odpowiednie argumenty. Stworzenie przekonania zatem to pryszcz, jeśli tylko posiadamy wystarczająco dużo doświadczeń aby poprzeć te przekonanie. Umysł człowieka szuka takich argumentów aby potwierdzić lub zaprzeczyć danej teorii. Zatem jeśli uważasz się za człowieka sukcesu – to będziesz trafiał na więcej możliwości, jeśli uznasz, że jesteś nieudacznikiem wszystko za co się zabierzesz będzie nie skutkowało.
 5. Emocje kształtowane są przez ruch
 6. Nastawienie – To podstawa dążenia do celu, dzięki niemu Nasza energia podąża w kierunku w którym zmierzamy. Decyzje – wpływają na Nasze życie.
 7. Aby podejmować decyzje i działać potrzebujemy energii i poczucia wewnętrznej siły. Bez tego nie ruszymy z miejsca. Im więcej energii tym więcej decyzji jesteśmy w stanie podjąć. Warto skupić się więc na rozwoju w tym kierunku i popracować nad wewnętrzną siłą bo to w końcu dzięki niej kształtujemy Nasze życie. DECYZJE , które podejmujemy dotyczą. – Na czym chcesz się skoncentrować, – Co to dla Ciebie oznacza, – Co chcesz z tym zrobić aby uzyskać pożądany efekt. -TE DECYZJE KSZTAŁTUJĄ TWOJE ŻYCIE.
 8. Znajdź czas dla siebie,. Tzn, każdego dnia znajdź 15 min. aby naładować baterie. Poczuj wdzięczność za wszystko co już masz.

Nasze rezultaty w 80% zależą od Naszej psychiki, 20% to czynniki zewnętrzne ⇐ oznacza to, że większość przeszkód które napotykamy na drodze do szczęścia pochodzi od nas samych.

ZASADA SUKCESU – warte poznania i stosowania w codziennym życiu

 • Kiedy Ty stajesz się lepszy, Twoje życie też ulega  poprawie.
 • Najważniejsze jest to dokąd podążasz – zapomnij co było w przeszłości. To już nie istnieje. Liczy się teraźniejszość. Z tego co było możesz jedynie wyciągnąć naukę na przyszłość. Nie jest istotnie skąd przyszedłeś a jedynie to dokąd podążasz a to w tym momencie zależy tylko od Ciebie.
 • Idź na przód a porażki traktuj jako doświadczenia.
 • Nie ograniczaj się – wszystko co chcesz osiągnąć i nauczyć się stoi otworem.
 • Nowe możliwości określają  Twoją wolność. – Brak wyboru to brak wolności. Wtedy to nie Ty kontrolujesz Twoje życie, ale to okoliczności kontrolują Ciebie. Nowe możliwości są konieczne aby w razie porażki zacząć jeszcze raz.
 • Każda trudność jest drogą do sukcesu. – Każdy problem został zesłany dla Ciebie po coś. Pamiętaj, że każdy trud i problem w Twoim życiu jest po to aby przybliżyć Cię do sukcesu.
 • Sam jesteś swoim ograniczeniem.// To Ty wyznaczasz granice. _ Jeśli zapragniesz zostać kimś ważnym po prostu to zrób, dąż do tego z całych sił, bo tylko Ty jesteś w stanie sam siebie zatrzymać. Granice, które sobie wyznaczamy w ciągu życia istnieją tylko w Naszych umysłach. Musisz tylko wiedzieć co i jak robić a osiągniesz wszystko o czym zapragniesz. Rozwijaj w sobie cechy, które dodadzą  Ci szacunku dla Siebie i Dumy.

SUKCES – nie jest czymś złym. Wg, Iwony Majewskiej – Opiętki rozbijając te słowo na poszczególne litery pozwoli nam uświadomić że sukces nie jest taki straszny.

S – Samorealizacja

U -Uczucia

K – Kariera zawodowa

C – Czas dla Siebie

E – Energia życiowa

S – Styl

Co więcej, sukces jest wtedy ,gdy w życiu panuje ład i porządek.


Im więcej w Nas radości, doceniania siebie i osiągnięć tym więcej chęci aby iść na przód.

 • Każdą porażkę traktuj  jako informację zwrotną

ĆWICZENIE:

 1. Weź czystą kartkę papieru
 2. Zacznij wypisywać zdarzenia, które uważasz za duże i małe sukcesy
 3. Pamiętaj każdy sukces jest ważny
 4. Zachowaj tą kartkę i dopisuj coraz to nowsze sukcesy
 5. Od czasu do czasu spoglądaj na nią i podziwiaj swoje sukcesy i to jaka jesteś wspaniała.

PAMIĘTAJ — Jeden sukces przyciąga kolejny.

6 komentarzy

 1. Dobry tekst. Podstawową zasadą jest życie w zgodzie z sobą. Dzięki temu dokonuję wyborów, które dodają mi siły.

 2. Jak czegoś nie ma na papierze to tak jakby to nie istniało.
  Myślę że to idealny sposób na motywowanie się. Bo w końcu odnosimy w życiu sukcesy tylko o nich zapominamy.A taka notka o tym przypomni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge