4 idealne sposoby na jesień! Chandra, smutek, melancholia – poszły precz!!

Rozpoczęła się jesień.

Znowu! można by rzec.

bench-560435_640

Jednak trzeba pamiętać , ze są rzeczy na tym świecie na które wpływu nie mamy. Więc albo się z nimi pogodzimy, albo gwarantuję, depresję, smutek , wieczne spadki nastroju.

To od Nas zależy czy będziemy siedzieć i wyczekiwać wiosny a niestety to trochę potrwa czy zabierzemy się do życia TU i TERAZ właśnie jesienią.

Uważam, że nie ma idealnych sposobów na poradzenie sobie z jesienną chandrą. Na każdego będzie działało coś innego a zatem każdy powinien odpowiedzieć Sobie na pytanie. Co jest jego pasją co go interesuje co go intryguje na ten czas.

Dopiero potem należy ustalić, zaplanować sobie czym będziemy się zajmować albo jak będziemy się ratować gdyby te niechciane chwile smutku i zwątpienia dopadły także i Nas.

Ja z kolei uważam, że ten kto twierdzi ze nie ma smutnych dni po prostu kłamie. A jeśli jest ktoś taki to zapraszam zapłacę wszystkie pieniądze żeby zdradził jak to robi.

Przeglądając multum sposobów na jesienną chandrę wybrałam tylko te …………

i udoskonaliłam o to co działa na mnie.

Nawet jeśli pomoże to jednej czy dwóm osobom to i tak znaczy że był sens napisania tego

autumn-575003_640

 

Postanowiłam że tą jesień potraktuję jednym z czterech sposobów.

Po to są cztery bo nie urodziłam się wczoraj i wiem że jeden może być zawodny. A do trzech razy sztuka więc czwarty jest optymalny i więcej nie trzeba tu kombinować.

Musimy pamiętać że żaden sposób nie będzie nic wart jeśli z góry stwierdzisz że Ci nie pomoże. Liczy się nastawienie.

Pesymiści i tu słowo do Was.

– Przestańcie wiecznie widzieć wszystko w czarnych barwach. Nie poradzimy nic na rzeczy od Nas nie zależne. Też nie lubię wiatrów, wichur zimna i ponurych dni ale skoro one już są to znaczy ze może czas to przyjąć do wiadomości i nie walczyć z nimi a kreować swoje poczynania w ten sposób a żeby te dni idealnie wplatały nam się w Nasze zamiary.

Każdy z poniższych 4 sposobów będzie skumulowany na maksa. Co to znaczy?

To znaczy, ze po przeczytaniu więcej już w ciągu tego dnia byś i tak nie zmieścił. Stąd tylko cztery opcje których możesz używać zamiennie – zawsze wtedy kiedy Twój Głos Wewnętrzny Krzyczy o pomoc.

 

2015-09-28_12.56.49

1.W ruchu – opcja najefektywniejsza:Nic nie planuj rób wszystko spontanicznie, wybierz się na zakupy. Kup sobie kolejną parę butów gwarancja satysfakcji murowana, idź do fryzjera zmnień coś w sobie. Słuchaj wesołej, tanecznej muzyki jeśli jesteś na zewnątrz w słuchawkach na cały full – wiem ze od tego niszczy się słuch ale co Ci po nim skoro przez stres jaki nosisz w sobie nie dożyjesz 60tki:) joke.

W domu też słuchaj muzyki oczywiście tak aby nie przeszkadzać sąsiadom ale do 22 chyb nic Ci nie zrobią. Muzyka uwalnia emocje – śpiewaj razem z artystami, tańcz. Sprzataj z muzyką. Rób wszystko co wydaje się smutne nudne złe z muzyką. kto wie może odjryjesz swoją nową pasję. A na pewno zmywanie lub prasowanie w tanecznych krokach jest przyjemniejsze .

Idź z dzieckiem na basen, do kina na pizzę wyjdź z domu, jeśli nie możesz kup popcorn, zamów pizze cole i jazda zrób sobie kino na chacie. Kto Ci zabroni. Nie każ dziecku iść spać o 19 tylko o 23 niech zobaczy że jego matka czy ojciec czasem potrafią być normalni.

Baw się śmiej, a nie zauważysz jak padniesz zmęczona i będziesz miała kolejny dzień wart wspominania.

-Świetny pomysł: sposób na melancholię –  znalazłam na stronie www.plotek.pl

Nawet w tak uroczym domu

zdarzają się chwile melancholii.

Pociechą może okazać się podziwianie

wszystkich par butów…

Wystarczy poustawiać je na środku pokoju.

I co wy na to ????

2.W rytmach disco – Ta opcja jest dla tych, którzy nie lubią biernie spędzać życia.Potańcz, wybierz się na imprezę, do znajomych, do lokalu. Inaczej zrób imprezę u Siebie. Słuchaj muzyki, śmiej się mile spędzaj czas.

Zorganizuj karaoke z przyjaciółmi gwarantuję, że zły humor minie od razu.

3.To opcja Twoja. Wpakuj wszystko to co Ci polepsza humor, co podnosi Cię na duchu. Co sprawia ze zaczynasz żyć wszystko wal tu wszystko i korzystaj,

4.Slow – Czytaj, medytuj, posłuchaj spokojnej muzyki, przeczekaj, idż na spacer bądź wdzięczny . Pomyśl o sobie o swoim życiu o swoich marzeniach pragnieniach. O tym czego osiągnołeś a czego nie udało Ci się jeszcze zrobić. Zmotywuj się w tej chwili aby to wypisać i mieć nowe cela na życie. zaparz sobie zielonej herbatki

Opcja slow to opcja dla tych którzy stronią od ludzi, spotkań od zgiełku . Chodź naprawdę czasem zachęcam mieć przynajmniej jedna zaufaną osobę na którą zawsze może liczyć. To się opłaca. Jesteśmy ludźmi i potrzebujemy do szczęścia innych ludzi.

Wiem że przytłaczający dzień jest czasem tak okropny że wszystkie sposoby zawodzą .

I co wtedy?

Nie wiem, szczerze powiedziawszy nie wiem. Ja w takich przypadkach kładę się wcześniej spać aby a kończyć taki dzień i mam ogromne nadzieje, ze kolejny dzień będzie bardziej mi sprzyjał.

tree-690253_640

 

Jeśli macie jakieś super idealne rozwiązania na codzienne smutki to dodajcie je w komentarzach. Może dzięki temu powstanie kilka nowych sposobów walki z tą taszą Polską Złotą Jesienią.

One comment

  1. Zdecydowanie zgodzę się z Agnieszką. Nie ma ludzi, którzy nie mają gorszego dnia. Ja też się do nich zaliczam. Nauczyłam się radzić sobie z jesienną chandrą. Jeśli dopadną mnie jesienne smuteczki daję sobie prawo do bycia smutną. Każdy ma do tego prawo. A kiedy już wypłaczę swoje żale, wtedy zabieram się do poprawiania sobie nastroju.:-). Na mnie działa kubek gorącej, zielonej herbaty, o której już byłą owa w artykule. Do tego jakaś słodka pychotka i kabareton. Na mnie to zawsze działa :-).
    Gosia Sasinowska ostatnio opublikował…Emocje – zaprzyjaźnij się z nimi.My Profile

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge